خوانساری با بیان اینکه قطار اقتصادی کشور از ریل خارج شده است، گفت: برای بازگرداندن این قطار به ریل، بخش خصوصی باید منسجم تر حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز ، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران امروز در آئین گشایش خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اظهار کرد: اوضاع اقتصادی با مشکل روبرو است و قطار اقتصادی مقداری از ریل خارج شده است و باید این را به داخل ریل برگرداند و این در صورتی امکان پذیر است که بخش خصوصی قوی‌تر و منسجم‌تر حرکت کند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: برای این کار باید بین بخش خصوصی هم صدایی وجود داشته باشد و برای این هم صدایی هم نیازمند تشکیل نهادها هستیم و راه اصلی این کار این است که به تشکل ها بیشتر بها داد و آنها را منسجم تر کرد.

وی افزود: در دو سال گذشته سعی شد مکانی را برای استقرار تشکل ها سازماندهی کنیم که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود و یکی از اهداف ایجاد خانه تشکل‌ها شناسایی مشکلات بوده است.

خوانساری تصریح کرد: امسال حدود ۲۴ تشکل در اتاق ایران ثبت شده و برنامه ما شناسایی و ثبت تشکل‌های مختلف است و فکر می‌کنیم تا سال آینده تعداد این تشکل‌ها به ۱۰۰ مورد برسد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در خاتمه یادآور شد: هدف از ایجاد خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی حمایت از تشکل‌ها است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان