واعظ مهدوی:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، مهم‌ترین ابزار دشمن در جنگ با جمهوری اسلامی ایران را القای ناعدالتی و تشدید نابرابری‌ها دانست.

دکتر واعظ مهدوی در آیین افتتاحیه چهارمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در کلیبر با بیان مطلب فوق گفت: در چنین شرایطی باید مهم‌ترین ابزار و استراتژی ما برای مقابله با دشمن نیز هوشیاری، وحدت و اجتناب از دامن زدن به اختلافات باشد.

وی روستاها را یکی از مهم‌ترین عرصه‌های نابرابری در کشور اعلام کرد و افزود: سال گذشته درآمد روستاییان کشور، ۵۵ درصد درآمد شهرنشینان بود که این امر آسیب‌پذیری روستاها را در براابر تنش‌های اقتصادی و تحریم‌ها بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با ارایه چهار خدمت به جامعه هدف، کاهش آسیب‌پذیری روستاییان و ساکنان مناطق محروم را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه بیمه ثمره همکاری کارفرما و کارگر است، گفت: بدلیل نبود کارفرما در روستاها، در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دولت نقش کارفرما را ایفا کرده و دو سوم حق بیمه کارفرما را می‌پردازد.

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود ۳میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار روستایی فاقد هرگونه بیمه اجتماعی هستند که صندوق در تلاش است این عده را تحت پوشش قرار دهد.

واعظ مهدوی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی را موفق‌ترین صندوق کشور دانست و افزود: هم اکنون بیش از ۱۷۱ هزار نفر از ۳۶۰ هزار مشمول استان آذربایجان‌شرقی تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند که این میزان ۴۷ درصد مشمولان را تشکیل می‌دهد که ۱۷ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مناطق محروم برعکس مناطق برخوردار، کمترین استفاده را از فرصت ایجاد شده در صندوق برده‌اند، ابراز داشت: مهم‌ترین دلیل این امر به عدم اطلاع مشمولان از مزایا و خدمات صندوق برمی‌گردد.