پالایشگاه نفت تبریز در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری مهر درباره احتمال آلودگی هوا ناشی از تولید قیر، جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پالایشگاه نفت تبریز در پس انتشار یک گزارش در خبرگزاری مهر در خصوص آلایندگی این مرکز صنعتی جوابیه صادر کرد.

متن این جوابیه به شرح زیر است: در پاسخ به مطلب مندرج در آن خبرگزاری با موضوع “عوارض آلودگی پالایشگاه نفت تبریز تهدید محیط زیستی بیخ گوش تبریز / دود سیاهی که به چشم همه می‌رود ” جوابیه ذیل ارسال می‌گردد؛ لذا مقتضی است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در آن خبر و در محل مطلب ادعایی آن رسانه درج گردد.

واحد قیرسازی پالایشگاه تبریز یکی از واحدهای تکمیلی پالایشگاه می‌باشد و از اول در راستای تکمیل زنجیره تأمین، توزیع و محصولات بوده و هست و در عین حال خود یکی از راهکارهای جایگزین برای مقابله با طرح‌های تحریمی استکبار می‌باشد و فی نفسه چون جایگزین تولید نفت کوره است یک طرح زیست محیطی به حساب می‌آید.

این واحد با رعایت کامل اصول و قوانین و پس از انجام کنترل‌ها و بازدیدهای کارشناسی لازم مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح استانی و کشوری را اخذ نموده و به هیچ عنوان آلایندگی ندارد ضمناً تمام مطالب ارائه شده در خصوص آلایندگی این واحد غیر واقعی و غیر کارشناسی می‌باشد.

همانگونه که اشاره گردید واحد قیر سازی پالایشگاه تبریز هم توجیه زیست محیطی و هم توجیه امنیتی و هم توجیه فنی و اقتصادی دارد و باعث تأسف است که این همه فعالیت پالایشگاه با تولید چندین محصول استراتژیک و با ارزش افزوده، اعم از بنزین و گازوئیل یورو ۵، سوخت هواپیمایی و… که در این شرایط تحریم برای استان و کشور همچون تکیه گاهی برای ملت در مقابل تحریم‌های استکبار عمل نموده است بدین گونه مغرضانه و غیر کارشناسی متهم به آلایندگی گردد. در حالی که کسب رتبه اول زیست محیطی در میان پالایشگاه‌های کشور طی دو سال متوالی اعلام شده از سوی متولیان مجموعه‌ی وزارت نفت، گواه بر اهتمام جدی و واقعی این شرکت در صیانت از محیط زیست و حرکت در مسیر توسعه پایدار است.

علی‌ای حال این شرکت طبق چشم انداز ترسیمی “پیشرو پالایشگاه‌های خاورمیانه با اعتبار جهانی” و استراتژی خود که ” بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی و مسئولیت‌های اجتماعی” است، مجدداً آمادگی خود مبنی بر ارائه هرگونه گزارش مستند و بازدید هر مقام ذیصلاح از پالایشگاه را در راستای حفظ حقوق اجتماعی و اقتصادی سهامداران و صیانت از اعتبار و برند شرکت پرافتخار پالایش نفت تبریز (پالایشگاه تبریز) اعلام می‌دارد.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت تبریز (پالایشگاه تبریز)