معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت توجه به ارتباط دانشگاه‌ها و فعالان بخش خصوصی گفت: به منظور توسعه ارتباطات صنعت و دانشگاه کمیته اقتصاد دانش بنیان ذیل کارگروه پژوهش در استان فعال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، علی جهانگیری در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری اظهار کرد: کمیته اقتصاد دانش‌ بنیان با مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و با محوریت برگزاری جلساتی در مجموعه‌های صنعتی و دانشگاه‌ها با هدف معرفی نیازهای فناورانه از سوی صنعت و ارائه راهکارهای مورد نیاز از سوی دانشگاهیان فعالیت خود را در استان آغاز می‌کند.

وی، با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید از فرصت به وجود آمده در قبول مسوولیت یکی از مهم‌ترین کارگروه‌های استانی بهترین استفاده را بکنند، افزود: امروز با فرصت به وجود آمده فضا برای ابتکار عمل دانشگاه‌ها ایجاد شده است، کارگروه پژوهش یک کارگروه رسمی است که مصوبات آن باید، اجرایی شود و انتظار داریم دبیرخانه مربوطه با تمرکز دقیق بر روند اجرای فعالیت‌ها در جهت‌دهی، برنامه‌ریزی، اقدام و عمل به موقع در رأس امور قرار داشته باشد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری‌های کلانی در طول سالیان متمادی انجام شده است اما آنچه که در این بین مغفوق واقع شده است بحث نظارت بر فعالیت‌های علمی و فناورانه است.

وی، با تاکید بر اینکه تمام مجموعه‌های دولتی و خصوصی اعم از ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها باید پاسخگوی عملکرد خود باشند، متذکر شد: همه ما در قبال تک تک شهروندان پاسخگو هستیم، وباید تلاش کنیم تا با همسو کردن فعالیت‌ها برای رفع مشکلات مردم قدم برداریم.

جهانگیری، کارگروه پژوهش فرصتی مغتنم برای حضور جدی دانشگاه‌ها در توسعه استان دانست و افزود: امروز باید دانشگاه‌ها در اقتصاد استان نقش و مسوولیت خود را بپذیرند و در امر توسعه به صورت جدی مشارکت داشته باشند تا با همراهی تمام بخش‌ها به آنچه که به عنوان اهداف کلان توسعه‌ای است، دست یابیم.