کمبود کشتارگاه های مجهز و مشکلات اقتصادی دامداران موجب توسعه بیماری تب کریمه کنگو می شود.

مشکلات اقتصادی ناشی از نبود کشتارگاه های مجهز همچنین نبود زیر ساختهای اقتصادی برای واکسیناسیون سریع موجب میشود تا بیماری کریمه تب کنگو که به سادگی قابل کنترل است موجب مشکلات فراوانی برای شهروندان شود. این بیمای در این فصل از سال شدت بیشتری دارد و متاسفانه با نبود کشتارگاه های مناسب در برخی شهرها و روستاها که ناشی از نبود زیر ساختهای لازم صنعتی است این بیماری امکان گسترش هم دارد.این در حالی است که برخی مسئولان در شهرهای مختلف استان با بی توجهی به سلامت شهروندان برای توسعه این مراکز صنعتی اقدام نمی کنند.
در این زمینه «امیرحسین بهداد» مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی به تشریح وضعیت موجود پرداخته است.
در مورد این بیماری توضیح دهید و اینکه در آذربایجان شرقی چه مواردی از این بیماری دیده می شود؟
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یکی از بیماری های مشترک بین انسان و دام است با گرم شدن هوا افزایش می یابد. این بیماری معمولا از طریق گوشت آلوده وارد بدن انسان می شود که در صورت تشخیص ندادن به موقع جان بیمار را به خطر می افتد. این بیماری در دام ها قابل تشخیص نیست و برای تشخیص بیماری باید تمام دام آزمایش شود. ولی روش های دیگری نیز برای از بین بردن این بیماری در گوشت دام وجود دارد. در این زمینه پیش سرد کردن گوشت در کشتارگاه ها موجب از بین رفتن این بیماری می شود. خوشبختانه سال گذشته در آذربایجان شرقی موردی از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو وجود نداشت. البته این به معنای بی توجهی به این بیماری نیست و در صورت غفلت امکان ابتلا چندین نفر به این بیماری و مرگ چندشهروند وجود دارد.
کشتارهایی در روستاها و برخی مناطق به صورت سنتی انجام می شود و برخی دامداران به خاطر هزینه های کشتار از مراجعه به کشتارگاه های صنعتی خوداری می کنند در این زمینه چه تدبیری می توان انجام داد؟
متاسفانه مشکلات اقتصادی در این زمینه دخیل است و موجب می شود به خاطر نپرداختن هزینه کشتار به کشتارگاه به ویژه در برخی روستاها مراجعه نشود تلاش این اداره کل نظارت فراگیر است اما تا فرهنگ سازی و همراهی شهروندان صورت نگیرد و آنان هزینه کردمالی اندک را مقدم بر سلامت خود ندانند نمی توان اقدام موثری را شاهد بود.
در آذربایجان شرقی تعداد کشتارگاه های مجهزی که بتوان این مهم را انجام داد کم است در این زمینه چه تدبیری دارید؟
برای حل این مشکل از مدتها قبل درخواستهای مکرری به مسئولان استانی و فرمانداران برای تزریق اعتبارات لازم داده ایم متاسفانه نبود کشتارگاه مناسب در برخی شهرها و عدم همکاری دامداران در این زمینه مشکلاتی را به وجودآورده است برای حل این موضوع نیاز به اعتبارات لازم برای مجهز کردن کشتارگاه ها به سیستم های لازم به صورت ضروری در این فصل از سال داریم.
در کشتارگاه ها هم این بیماری در حین ذبح دیده می شود در این مورد چه اقدامی دارید؟
مسئولان فنی دامپزشکی در کشتارگاه ها به ویژه در زمینه اصلاح این بیماری در جگر دام تلاش بسیاری انجام می دهند. بیماری کیست هیداتید در گوشت های کشتارگاه ها بررسی شده و تلاش می شود کشتارگاه غیرمجازی در استان وجود نداشته باشد. متاسفانه در سال های اخیر چند نفر در کشور جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند. از سوی دیگر به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یکی از مهمترین عوامل می تواند تشخیص ظاهری بیماری در دام و یا ارسال برای آزمایش باشد. ولی با توجه به حجم کشتار بالا در استان آزمایش تمام دام ها ممکن نیست.
وضعیت کشتارگاه های استان از نظر پیشگیری از این بیماری چگونه است ؟
در طول ۴ سال گذشته تمام کشتارگاه ها به سیستم پیش سرد کردن گوشت مجهز شده است. البته پیش‎ سرد کردن گوشت مخاطرات بسیاری از عوامل بیماری‌ زا به ویژه بیماری تب کریمه کنگو را در گوشت از بین می دهد. در این سیستم گوشت باید به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال قرار بگیرد که در این حالت به‎ دلیل کاهش دما و PH و افزایش اسید، شرایطی ایجاد می‌شود که امکان رشد میکروب ‌ها و عوامل بیماری ‌زا در گوشت از بین می‌رود. با استفاده از این روش گوشتی که به مردم عرضه می شود سالم و بهداشتی است.
آیا مسئولان در شهرهای مختلف با شما همکاری لازم برای کنترل این بیماری را دارند؟

متاسفانه در استان تنها شهرداری شهرستان بستان آباد با وجود تاکید بسیار در جلسات ستاد ساماندهی کشتارگاه ها برای تجهیز کشتارگاه ها به سیستم پیش سرد کردن گوشت همکاری نمی کند. در این زمینه اعتبار لازم برای تجهیز این سیستم در کشتارگاه های شهرستان بستان آباد مصوب شده بود که به جای ساماندهی کشتارگاه ها جداول کنار خیابان ها را رنگ آمیزی کرده اند. در حال حاضر به صورت موقت کانکس پیش سرد کردن گوشت تهیه کرده ایم تا گوشت سالم به بازار عرضه شود.
آیا اتخاذ این تمهیدات برای جلوگیری از عرضه گوشت آلوده کافی است و مشکلی دیگری در این زمینه وجود نخواهد داشت؟
باتوجه به اینکه تمام کشتارگاه ها ی موجود به سیستم پیش سرد کردن گوشت مجهز شده ا و تمام گوشت ها به شرطی که مردم گوشت کشتار غیر مجاز نخرند سالم است. اگر مردم در خرید گوشت موارد مورد نظر را رعایت کنند مانند سال گذشته در استان موردی از بیماری تب کریمه کنگو وجود نخواهد داشت. در این زمینه باید برخی از فشارهای سیاسی نیز برداشته شود چرا که برخی از افراد موافق کشتار غیرمجاز هستند و حتی در مجلس شورای اسلامی نیز از جلوگیری از کشتار غیرمجاز گله مند هستند. در نهایت با رعایت اصول بهداشتی و انجام وظایف به نحو احسن این بیماری دیگر در استان دیده نمی شود.