نویسنده وکارگردان ناریش بالا گفت: فضای هنری تبریز به شدت درگیر باندهای مافیایی بوده و فقط چهره های خاصی از امکانات حمایتی برخوردار بوده و اسپانسرها هم درگیر این باندهای مافیایی شده اند.
جلیل شهنازی در گفتگو با خبرنگار صنعت تبریز با اشاره به آغاز اجرای نمایش عروسکی کمدی موزیکال ” ناریش بالا” در تبریز گفت: این نمایش عروسکی با موضوع غذای سالم تهیه شده و در اجرای آن ۱۱ نفر از هنرمندان تبریزی همراهی دارند.
وی افزود: این نمایش عروسکی به واسطه موضوع کاربردی آن مورد استقبال آموزش و پرورش تبریز قرارگرفته و اجراهای ویژه دانش آموزان و مهدهای کودک قبل از ظهر در محل مجتمع فرهنگی هنری تبریز برگزار می شود و دراجرای عصرگاهی آن خانواده ها به همراه کودکان شرکت می کنند .
شهنازی تصریح کرد: عروسکهای جدید و گران قیمت در این برنامه استفاده می شود و این نمایش عروسکی کمدی و موزیکال تا ۲۵ بهمن ماه ادامه خواهد یافت.
photo_2016-01-31_11-26-53
وی گفت: نمایشهای عروسکی هزینه سنگینی از بابت دکور ، عروسک و تولید آهنگ و موزیک دارند و متاسفانه بازگشت این هزینه ها نیز به سختی صورت می گیرد و در حال حاضر نیز امیدواریم با حمایت مردم و مسئولان حداقل بتوانیم هزینه های صورت گرفته را جبران کنیم.
photo_2016-01-31_11-27-07
نویسنده و کارگردان نمایشهای عروسکی و کمدی کودکان گفت: فضای هنری تبریز برای اجرای نمایش عروسکی آماده است و بسیاری از خانواده های تبریزی برای دیدن نمایشهای عروسکی به تهران سفر می کنند و مامی توانیم با حمایت های لازم مسئولان به این نیاز در شهر خودمان پاسخ دهیم.
photo_2016-01-31_11-27-21
وی یادآور شد: در حالی که در شهر تهران محل برگزاری نمایشهای عروسکی رایگان و یا با هزینه کم بوده و نهادهای فرهنگی و شهرداری حمایت می کنند اما در تبریز نه تنها حمایت صورت نمی گیرد بلکه برای محل اجرای نمایش در مکان دولتی باید پول پرداخت کنیم.
وی با اشاره به مراحل تولید این نمایش عروسکی گفت: از شش ماه قبل نگارش اولیه این نمایش عروسکی آغاز شده و مراحل اخذ مجوز و هماهنگی های دیگر انجام شده تا پس از شش ماه بتوانیم این اثررا به روی صحنه ببریم.
شهنازی عنوان کرد: گروه هنری ناریش متشکل از جوانان هنرمند و نیز افراد باسابقه و با تجربه در زمینه های هنری و عروسک گردانی بوده و عروسکهای به کار برده شده نیز توسط هنرمندان عروسک ساز در تهران ساخته شده است.