مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با بیان اینکه ۷۰۵ مگاوات سقف برای ما تعیین شده است، گفت: سقف پیش‌بینی شده در صورت عدم همراهی مردم در حدود ۷۶۰ مگاوات است از این‌رو باید مدیریت لازم را از امروز آغاز کنیم.

اکبر فرج‌نیا با بیان اینکه با حذف قبوض کاغذی، ۳ هزار مامور آزاد شد که هیچ کدام از آنها اخراج و تعدیل نشد، گفت: همه نیروهای آزاد شده در مکان‌های دیگر برای افزایش بهره‌وری صنعت کار می‌کنند.

تعدیل نیرو با حذف قبوض کاغذی نداشتیم/ مصرف برق خانگی در ایران 2 برابر جهان

وی که در نشست خبری سخن می گفت ، با بیان اینکه ۷۵ میلیارد تومان مطالبات استان از مشترکان در استان است، اظهار داشت: سال گذشته با وجود همه محدودیت‌ها، هیچ گونه خاموشی نداشتیم و حتی ۱۰۰ تا ۱۱۰ مگاوات در استان مدیریت برق هم انجام گرفت.

وی اضافه کرد: سال گذشته مبلغی بالغ بر ۴/۵ میلیارد تومان بسته تشویقی به صنایع و بخش کشاورزی از لحاظ مدیریت مصرف اختصاص یافت که این بسته‌ها برای سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

مدیریت مصرف برای بهره‌وری بهینه از سقف تعیین شده


مشترکان پرمصرف افزایش قیمت قبض ۲۳ درصدی خواهند داشت

وی به افزایش ۷ درصدی نرخ قیمت قبوض مصرف مشترکان در سال جاری اشاره کرد و متذکر شد: برای مشترکان پُر مصرف علاوه بر افزایش ۷ درصد یک افزایش ۱۶ درصدی نیز در قبض مصرف اعمال خواهد شد.

فرج‌نیا یادآور شد: به دو هزار و ۶۰۰ روستا خدمات ارائه می‌دهیم.

مصرف خانگی ۲ برابر ایران نسبت به کل جهان

وی با تاکید بر اینکه ایران در مصرف خانگی  برق دو  برابر میانگین جهانی مصرف دارد، گفت: در مصرف حمل و نقل رتبه ۸۶ را داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان به حذف قبوض کاغذی، کاهش مصرف سوخت مایع، تعویض یک میلیون کولر فرسوده، خرید تجمیعی، اصلاح روشنایی معابر اشاره کرد و گفت: با این اقدامات کارهای بزرگی در انرژی برق صورت گرفت.

وی با بیان اینکه اصلاح روشنایی متجر شد تا پیک بار را از شب به روز منتقل شود، افزود: عمر لامپ‌ها نیز بسیار افزایش یافته است.

فرج‌نیا ابراز کرد: برای تامین بار در ۲۰۰ ساعت ماه های گرم به ۳۹۰۰ مگاوات انرژی نیاز داریم که برای این منظور نمی‌توان نیروگاه با هزینه‌های سنگین  احداث کرد بلکه بهترین راه‌حل همان مدیریت است.

با حذف قبوض کاغذی، تعدیل نیرو نداشتیم 

وی با بیان اینکه با حذف قبوض کاغذی، سه هزار مامور آزاد شد که هیچ کدام از آنها اخراج و تعدیل نشد، افزود: همه نیروهای آزاد شده در مکان‌های دیگر برای افزایش بهره‌وری صنعت کار می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره بر اینکه ۴۰ شرکت توزیع در ایران وجود دارد که هر کدام خرید جداگانه داشتند، گفت: صنعت برق از سال پیش استان را به ۵ قسمت نواحی تقسیم کرد و طرح خرید تجمیعی کالا و تجهیزات مورد نیاز پخش توزیع نیروی برق کشور اجرا کرد که منجر شد تا با سرشکنی هزینه‌ها، مبلغی در حدود ۵ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شود.

وی گفت: سال ۱۳۵۷ هر کیلووات برق ۲ ریال بود و الان ۷۲ تومان است در حالی که ۲ ریال سال ۵۷ معادل با ۲۳۷ تومان زمان فعلی است.

فارس