معاون نظارت سازمان صمت:

معاون نظارت و بازرسی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: کمبود روغن نباتی در این استان همچنان پا برجاست و این مشکل به صورت کشوری تداوم دارد.

کمبود روغن جامد در آذربایجان‌شرقی پا برجاست

یوسف پایدار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، دلیل اصلی کمبود و نبود روغن جامد در آذربایجان شرقی را مربوط به محدودیت های سهمیه ای استان ها از این کالا مورد نیاز مردم بیان و اضافه کرد: در حال حاضر تولید و عرضه این محصول به اندازه میزان تقاضا نیست و تا زمانی که این مشکل رفع نشود، معضل کمبود ادامه دار خواهد بود.

وی توزیع روغن جامد در واحدهای صنفی و فروشگاه های زنجیره ای آذربایجان شرقی را بسیار پایین و در حد و حدود میزان سهیمه اختصاصی استان بیان کرد و افزود: این سهمیه ها نیز برای آن دسته از واحدهایی که دارای کد مخصوص  از سازمان صنعت، معدن و تجارت باشند، به صورت محدود توزیع می شود.

پایدار اظهار داشت: بر همین اساس از ۲۵ اسفند گذشته توزیع بسیار محدود روغن نباتی برای آن دسته از واحدهای صنفی واجد شرایط با حواله های صادره، توزیع می شود.

به گفته وی هم اکنون در آذربایجان شرقی مشکل کمبود روغن مایع وجود ندارد و این محصول در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و نیز واحدهای صنفی مربوطه به وفور وجود دارد.

به گزارش ایرنا، کمبود روغن جامد در آذربایجان‌شرقی از مدت ها پیش وجود دارد و ادامه این روند موجب افزایش سرسام آور قیمت این فرآورده در بازار مصرف شده است به گونه ای هم اکنون قیمت هر حلب پنج کیلویی این محصول به چهار برابر قیمت اعلامی رسیده است.