معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به برگزاری جلسه با تعاونی های استان اشاره کرد و گفت در این جلسه که در محل بانک توسعه تعاون برگزار شد مشکلات حدود ۲۰ شرکت تعاونی بررسی و دستورات لازم برای اعطای تسهیلات و امهال و بخشودگی جرایم صادر شد

محمد جعفر کبیری در حاشیه جلسه با تعاون گران استان اظهار کرد: صندوق ضمانت تعاون برای ارایه تسهیلات با شرایط آسان به تعاونی ها ضمانت نامه صادر می کند تا به جای وثیقه ملکی در اختیار تعاونی ها و بانک ها قرار گیرد.

وی با اشاره به تشکیل صندوق ضمانت تعاون گفت: در راستای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، سرمایه اولیه سهامداران توسط صندوق تضمین می‌شود.

وی با بیان اینکه از تعاونی های دانش بنیان و نوپا و نیز از تعاونی های توسعه عمران شهرستان ها حمایت های ویژه می شود، افزود: تعاونی های شهرستان ها می توانند طرح های قابل اجرا را به ما ارایه کنند و ما به آنها اجازه می دهیم سرمایه اعضا و مردم را جذب کنند و برای کاهش ریسک سرمایه گذاری اصل سرمایه توسط صندوق تعاون ضمانت می شود.

کبیری سقف تسهیلات ارایه شده به شرکت های نوپا را ۱۵ میلیارد تومان و تامین مالی خرد را ۳۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه ها و اولویت‌های این وزارتخانه بحث اشتغال روستایی، تثبیت اشتغال و پیگیری پرداخت تسهیلات در شرایط اقتصادی موجود است که در این راستا ۱.۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستایی پرداخت شده است.

وی همچنین به برگزاری جلسه با تعاونی های استان اشاره کرد و گفت در این جلسه که در محل بانک توسعه تعاون برگزار شد مشکلات حدود ۲۰ شرکت تعاونی بررسی و دستورات لازم برای اعطای تسهیلات و امهال و بخشودگی جرایم صادر شد.