معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری کمپین تخصصی صادرات خرده فروشی با هدف حمایت از صادرات صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز  به نقل از نصر، فرشاد به آفرین در جلسه هماهنگی برگزاری این برنامه با اعلام این مطلب افزود: همایشی روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه  با حضور هنرمندان صنایع دستی استان در راستای اجرایی کردن کمپین صادرات خرده‌فروشی صنایع‌دستی با شعار “آنلاین شوید، جهانی بفروشید ” از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح در محل سالن اجتماعات موزه آذربایجان برگزار خواهد شد.

وی در تشریح این برنامه گفت: این کمپین از سوی شرکت زودل و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، بطور سراسری در کل کشور با هدف کمک به صادرات صنایع دستی و معرفی در بازارهای جهانی از طریق سامانه www.zoodmall.ir اجرا می شود.

معاون صنایع دستی استان با تاکید بر مزیت‌های تجارت الکترونیک و لزوم استفاده از آنها در صادرات صنایع‌دستی بیان کرد : این پویش می‌تواند صنایع‌دستی و نرم‌افزار را به یکدیگر پیوند داده و با هم‌افزایی رسانه‌های دیجیتال با صنایع‌دستی اتفاق‌های خوبی را در حوزه صنایع‌دستی استان رقم بزند.

به آفرین با اشاره به اهمیت صادرات خرده فروشی صنایع‌دستی گفت: صادرات خرده‌فروشی صنایع‌دستی به صورت هدیه، وسایل کاربردی و زینتی راه خود را در بازارهای بین‌المللی باز کرده است. همکاری‌ها در راستای بسترسازی و تسهیل در این امر منجر به کسب سهم بیشتر از بازارهای اقتصادی و ارتقای جایگاه صنایع‌دستی در بازارهای بین‌المللی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کمپین تخصصی با هدف آشناسازی هنرمندان صنایع دستی استان از ماهیت و رسالت این پویش در گسترش جایگاه صنایع دستی و ترویج صادرات صنایع دستی استان برگزار خواهد شد.

به آفرین افزود: هنرمندان به منظور شرکت در این کمپین تخصصی  می توانند با مراجعه به سامانه www.zoodmall.ir  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

لازم به ذکر است کمپین صادرات خرده‌فروشی صنایع‌دستی از ۲۱ آبان ماه آغاز شده و در ۳۱ استان کشور به مدت ۲۰ روز اجرا خواهد شد و تبریز ۳۰ آبان ماه میزبان این کمپین با شعار”آنلاین شوید، جهانی بفروشید ” خواهد بود.