تاکنون در استانهای کردستان، آذربایجان شرقی و خراسان ذخایر طلا کشف و مراحل اکتشافی امسال با جدیت انجام می شود.
به گزارش صنعتیمیز ، جعفر سرقینی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در شیراز افزود: در دو سال گذشته زنجیره تولید آهن تکمیل و امسال زنجیره تولید طلا در دستورکار قرار دارد.
وی با اشاره به امور اکتشاف معادن طلا در تعدادی از مناطق مستعد کشور، گفت: تاکنون در استانهای کردستان، آذربایجان شرقی و خراسان ذخایر طلا کشف و مراحل اکتشافی امسال با جدیت انجام می شود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، ظرفیت تولید طلا را در کشور حدود ۳ تن اعلام کرد و گفت: این ظرفیت به ۵تن خواهد رسید.
سرقینی در ادامه با بیان اینکه اکنون از ۷۰ درصد ظرفیت معادن کشور بهره برداری می شود، گفت: افزایش ظرفیت بهره برداری از معادن در دستور کار است.
وی با بیان اینکه اکنون پنج هزار و ۵۰۰ معدن فعال در کشور با ظرفیت استخراج سالانه ۶۰۰میلیون تن وجود دارد، اظهار امیدواری کرد تا سال ۱۴۰۰ ظرفیت استخراج سالانه معادن به حدود یک میلیارد تن برسد.
معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت همچنین با اشاره به ظرفیت های معدنی استان و جایگاه برتر فارس در زمینه استخراج خاک نسوز و سنگهای مرمریت، گفت: امسال نیز با بهره برداری از معادن جدید سهم استان فارس افزایش خواهد یافت.
سرقینی، انجام پهنه بندی محدوده های معدنی استان و تکمیل مراحل اکتشاف در محدوده بهرام گور را برای شناسایی ذخایر آهن از برنامه های امسال این وزارتخانه در استان فارس اعلام کرد.