مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: سهمیه استان از محل تسهیلات ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی طرح اشتغال فراگیر در کشور ۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال است.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز به نقل از ایرنا، حمید هاشم زاده افزود: با انتخاب کارگزار توسعه اشتغال در استان مطالعه دینامیک اشتغال، شناسایی رسته های پراشتغال و انتخاب رسته های اولویت دار در استان عملیاتی شده و ۱۰ رشته منتخب به تایید کارگروه اشتغال استان رسیده است.
وی با بیان اینکه بستر لازم برای عملیاتی شدن و معرفی طرح ها فراهم است، اظهار امیدواری کرد: با همکاری همه جانبه بانک های عامل از آذر ماه سال جاری عملیات بررسی و ارائه طرح ها به سیستم بانکی برای بهره مندی استان از این منابع اجرایی شود.
هاشم زاده گفت: بدیهی است اهمیت این برنامه برای تحقق بخشی از ۹۷۰ هزار اشتغال پایدار هدف گذاری شده توسط دولت در سطح کشور بسیار بالا بوده و تلاش ما بر این است که جذب این اعتبارات در استان منجر به اشتغال پایدار و تثبیت اشتغال موجود شود.

در ۶ماهه ابتدای اسمال ۱۶ هزار فرصت شغلی در استان آذربایجان شرقی ایجاد شده و انتظار می رود تا پایان سال به ۵۰ هزار فرصت برسد .
دولت در سال جاری در کنار طرح اشتغال فراگیر ، تسهیلات قابل توجهی طرح اشتغال روستایی و طرح رونق تولید اختصاص داده تا برنامه اشتغال زایی ۹۷۰ هزار نفری هدف گذاری شده محقق شود.
آذربایجان شرقی با داشتن حدود ۴ هزار واحد تولیدی از جمله قطب های مهم صنعتی کشور محسوب می شود که سالانه افزون بر ۱٫۵ میلیارد دلار کالا به خارج از کشور صادر می کند.