برای اولین بار در کشور،خط تولید “تینر سبز” و “بدون بو” در مجموعه صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی صنعـتیـمیـز ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اهر، نادر اسدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در مراسم افتتاح خط تولید “تینر سبز” و “بدون بو” در مجموعه صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهراظهار کرد: این دانشگاه در راستای حمایت از نخبگان علمی و فعال پژوهشگر در جهت تبدیل ایده‌های آنها به تولید، خط تولید “تینر سبز” و “تینر بدون بو” را برای اولین بار در کشور با بهره‌مندی از فناوری‌های روز در مجموعه صنعتی این دانشگاه راه‌اندازی کرد.

وی افزود: فاز اول این طرح تولیدی با زیربنای ۲۵۰ متر مربع با تولید سالانه ۳۰۰ تن؛ فعالیت خود را آغاز کرد و زمینه برای اشتغال بیش از۶ نفر به صورت مستقیم و ۳۲ غیرمستقیم فراهم شد.

مجری این طرح نیز در تشریح این خط تولید منحصر به‌فرد و جدید گفت: تینرهای تولیدی این مجموعه،تینر بدون بو مخصوص رنگ‌های آلکیدی و تینر سبز برای اولین بار در ایران با حمایت و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر تولید می‌شود.

سعید بهروان افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی ،کلیه ماشین‌آلات زنجیره تولید این مجموعه‌ با کمترین هزینه به دست جوانان نخبه خود شهرستان ساخته شده است.

در مراسم افتتاح این طرح تولیدی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسوولان شهرستان حضور داشتند.